Františkovy Lázně

Františkovy Lázně se nachází v Karlovarském kraji přibližně 6 km od krajského města Cheb. Františkovy Lázně mají přibližně 5500 obyvatel. Díky lečivým pramenům, které zde vyvěrají, patří město do významného západočeského lázeňského trojúhelníku. Františkovy Lázně nejsou svojí rozlohou příliš velké ale přesto jsou krásné. Lázeňské centrum města oplývá parky a honosnými opravenými budovami.

Historie
Františkovy Lázně oficiálně založil v roce 1793 císař František I. jako první bahenní lázně na světě. V roce 1865 získávají statut města. Na konci století se Františkovy Lázně stávají vyhledávaným, skvostným městem. Symbolem Františkových Lázní je socha malého chlapce s rybou, která pochází z roku 1924. Dnes se s její napadobeninu můžete setkat před Společenským domem (originál je v muzeu). 

Kultura
Františkovy Lázně jsou kulturně bohatým městem. K významný kulturním stánkům zde patří Divadlo Boženy Němcové a lázeňské domy. Hudební tradici ve městě udržuje Orchestr Františkovy Lázně a Straussův festival. 

Prameny
Ve Františkových Lázních vyvěralo celkem 24 minerálních pramenů, z kterých je dodnes využíváno 12. Nejznámějším vyvěrajícím pramenem je Františkův pramen, který je znám již od středověku.